İstanbul yolu üzerinde bulunan göksu parkın hemen yanında Ankaranın en prestijli ve en büyük konut ve sosyal alan projelerinden birisi olan Kaşmir evleri, 14 blok ve 1438 konutu, site içi ticaret meydanı, site içi kafe ve restaurantı, Göksu Parkı ve metroya yakın konumu, spor saha ve alanları, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu, su yolları ve süs havuzlarından oluşan proje, Eryaman’ın en prestijli konut projesidir.

Yüklenici firma ve proje sahibi KAŞMİR Yapı A.Ş. (Köroğlu İnşaat - Gülsan Holding - MNT İnşaat ) çözüm ortakları olarak çalıştığımız. Ankara'nın değerli firmalarındandır.

Projede firmamızın en son geliştirdiği tünel kalıp sistemi kullanılmıştır. Raylı ve şakül, sehim ayarı gerektirmeyen bu sistemde (Sadece ilkbaşta bir kere) ayar yapılmakta her seferde sadece kontrol edilmektedir. Bu projede firmamızın ürettiği 4 takım kalıp kullanılmaktadır. Kullanımı diğer bütün tünel kalıp sistemlerinden çok daha kolay ve hızlı olan Neru tünel kalıp ile en geç saat 11:00 veya 12:00 de 2000 m2 yakın kalıp beton dökümüne hazır hale getirilmektedir. Sistem son derece pratik olduğu ve malzeme + işçilik üst seviyelerde uygulandığı ve CNC tezgahlarda robot teknolojisi ile üretildiği için, beton yüzeyleri mükemmele yakın durumda olmaktadır. Bundan dolayıda ince işçilikler çok kolaylaşmakta ve büyük bir ekonomi sağlanmaktadır.

Yani... Hızlı, lüks, ekonomik konutlar yapmak istiyorsanız seçiminiz NERU Kalıp sistemleridir. 

Alt Yüklenici : CKC İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti.

Sözleşme Kapsamı : Kısmi Malzemeli Tünel Kalıp Uygulaması Alt Yüklenici

Proje : Kaşmir Gölevleri Şantiyesi

Yatırımcı Grup : Kaşmir (Gülsan, Köroğlu, MNT)

Tünel Kalıp Çözüm Ortağı : Neru Kalıp ve İskele Sistemleri

Toplam 280.000 m2 inşaat alanına sahip 19 Blok ve 31 kattan oluşan Kaşmir Gölevleri Şantiyesi Tünel Kalıp uygulamasına 17 Aralık 2012 tarihinde başlanılmıştır. Altı aylık geçen süreçte projenin Tünel Kalıp uygulaması %65 (182.000 m2) seviyesine ulaşmıştır. Projemiz kapsamında 12 adet A Blok, 4 adet B Blok ve 3 adet C blok bulunmaktadır. Binalar vaziyet planında; A bloklar bitişik nizam her biri 440 m2 oturum alanına sahip iki blok üç ayrı noktada, B bloklar bitişik nizam her biri 630 m2 oturum alanına sahip iki blok iki ayrı noktada, C bloklar tekil blok 450 m2 oturum alanına sahip üç ayrı noktada teşkil edilmiştir. Kaşmir Göleveleri projesinde tünel kalıp sistemi olarak daha önceki projelerimizde olduğu gibi çözüm ortağı olarak Neru Kalıp ve İskele Sistemleri firmasını tercih etmiştir.

Projemiz A bloklar için tasarlanan ve Neru Kalıp ve İskele Sistemleri firmasından tedarik edilen Raylı Sistem 2 set (440 m2 tam kat) tünel kalıp takımı ile başlamış, A Blokların bitirilmesini müteakip B ve C Bloklara yedeklenmesi ile tamamlanması planlanmıştır. Yatırımcı grup daha sonra proje teslim tarihini revize ederek öne çekmiş şantiyede hazır bulunan setlere ilave olarak B Blok (1 set 630 m2 tam kat) ve C Blok (1 set 250 m2 1/2 kat) temin edilmiştir.

Kısmi Malzemeli Tünel Kalıp alt yüklenici olarak gerek yurtdışında gerekse yurtiçinde daha öncede uyguladığımız Neru Raylı Sistem Tünel Kalıbı teknolojisinin sağladığı avantajlar sayesinde dört ayrı noktada yürütülen çalışmalarda kış koşullarında bile planladığımız döküm sayılarına erişebildik. Neru Raylı Sistem Tünel Kalıp ta uygulanan asansör kuyu sisteminin, kalıp çıkarma ray sisteminin, şakül ve sehim sisteminin sağladığı avantajlar ile betonun kür süresinden feragat etmeden günlük çevrimler gereken zamanda tamamlanmakta ayrıca yapının gerek düşey (şakül) gerekse yatay (sehim) stabilitesindeki işçilik hataları minimize edilmektedir. Kalıp sisteminin ayrılmaz bir parçası olan iskelenin de çalışan güvenliği göz önünde bulunduracak şekilde dizayn edilmesi de özellikle projemizdeki gibi çok katlı yapılarda daha güvenli çalışma ortamı sağlaması açısından bir başka önemli nokta.

Üretimin her sürecinde (monraj, imalat, demontaj ve yedeklerme) gereken teknik desteği hep yanımızda hissetmemizi sağlayan, her yeni projede işimizi kolaylaştıracak ve imalat kalitemizi yükseltmemize yardımcı olacak yeni bir sürpriz iyileştirme ile karşılaştığımız, bir tedarikçi firmadan çok çözüm ortağımız gibi hissettiğimiz Neru Kalıp ve İskele Sistemleri firmasına tüm paydaş ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

CKC İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti.Copyright (c) 2014 Neru Ltd. Şti. / Web Tasarım Kayra.Net